Nokia C6 - vybavení a funkce telefonu

Jak již název nadpisu nenápadně napovídá, nyní bude na čase podívat se na moje vybavení a funkce, kterými disponuji a které si se mnou budeš užívat. Podotýkám, že to jsou jedny z mnoha, které v sobě mám, takže se neboj podívat do diskusního fóra, kde budou probírány ostatní. Nebo přeskoč rovnou do sekce příslušenství, potřebuješ-li sehnat ochrannou fólii nebo náhradní nabíječku.

Výsuvná QWERTY klávesnice

klávesnice V dnešní době se kvalitní mobilní telefon s příjemně zabudovanou výsuvnou klávesnicí hledá docela těžce, takže jsem ráda, že patřím mezi výjimky potvrzující pravidlo. Že se na mě píše skvěle, poznáš už při prvním doteku. Pokud nemáš extra velké prsty, je jen otázkou času, než se na mé QWERTY klávesnici naučíš psát po slepu. V pravé části klávesnice najdeš i funkční joystick, díky kterému se můžeš volně pohybovat do stran, středovým tlačítkem pak potvrzuješ výběr. Nenechávej své přátele čekat a napiš jim rychlostní odpověď, nebo třeba aktualizuj během chvíle svůj status na Facebooku nebo Twitteru.

Výchozí displej aneb udělej si to podle sebe

kontakt Jaký mám vůbec displej? Nokia C6 disponuje displejem s úhlopříčkou 3,2‘‘ a rozlišením 360x640 bodů. Na ovládání displeje si musíš chvíli zvykat, není totiž kapacitní, nýbrž odporový. Je tedy zapotřebí mírně většího tlaku, než kterým se ovládají jiné displeje s jinou technologií. Pro nejhorší případy si pořiď třeba stylus, který můžeš sehnat v sekci příslušenství. Na výchozí displej si můžeš přidat widgety, které Ti budou přinášet čerstvé aktualizační statusy z Facebooku a ostatních sociálních sítí. Nebo si tam přidej třeba oblíbené kontakty – volba je čistě na Tobě a Tvých přáních. Displej si můžeš přizpůsobit změnou pozadí, jinou tapetou, novým motivem nebo ikonami. Zároveň můžeš na výchozím displeji udržovat kontrolu nad svým e-mailem, hudbou, kalendářem a to vše díky speciálním widgetům na výchozím displeji.

Elegantní design C6

wifi Ďábelsky tmavý nebo sněhově bílý? Dámy budou nejspíš upřednostňovat jemnější bílou barvu, pánům se určitě víc budu líbit v dráždivě černé. Po vysunutí plnohodnotné čtyřřadé QWERTY klávesnice se Ti odhalím úplně celá, můžeš si proto vychutnat psaní na kvalitní klávesnici na plné obrátky. Na výchozí displej si nastavíš cokoliv (viz odstavec výše), a díky procesoru si budeš užívat displeje s rychlou odezvou a plynulými přechody. Mrkni do sekce obrázky, proč mi říkají elegantní mobilní telefon Nokia C6. Navíc Ti uživatelsky přívětivé prostředí usnadní komunikaci, kterou budeš provozovat dennodenně.

Youtube.com, Twitter, Facebook 24/7

YouTube S internetem v mobilu není problém poslouchat celý den (pakliže na to máš vhodný datový tarif) písničky přes YouTube.com, chatovat s přáteli na Facebooku nebo číst nejnovější Tweety na Twitteru. Díky mě se tak staneš součástí sociálního světa i světa internetu zároveň. Musím Tě ale varovat. Vezmeš-li mne jednou do ruky, těžko se Ti z ní dostanu…

GPS, mapy, trasy, výlety

nokia Bez internetu Ti nebudu nejspíš plně vyhovovat, takže se k němu připoj díky 3G nebo Wi-Fi, abys mohl ozkoušet všechny možnosti, které v sobě skýtám. Webovky si můžeš prohlížet díky širokému 3,2‘‘ dotykovému displeji, takže třeba plánování trasy nedělního výletu s rodinou Ti nebude dělat žádné problémy. Samozřejmostí u telefonu Nokia C6 je hlasové navádění krok za krokem a podrobné informace díky bezplatné licenci po celou dobu životnosti přístroje. Pokud jsi tedy v neznámém městě, bude Ti trvat přibližně 15 vteřin, než najdeš blízké restaurace, hotely, motely, kulturní památky, festivaly, akce a podobně. Pokud se ztratíš v temném lese, ze kterého není cesty zpět, využij telefon Nokia C6 a její vestavěný A-GPS, díky kterému ihned najdeš svoji polohu a cestu domů. Můžeš samozřejmě sdílet svoji polohu a oznamovat ji na sociálních sítích, dávajíc tak přátelům vědět, kde se zrovna nacházíš.

OVI služby ke Tvým službám

ovi store Skvělé. Třeba sis mě už pořídil, a teď se rozhlížíš, co odkud koupit nebo stáhnout. Nokia má vyvinuté služby OVI, díky čemuž nebudeš mít žádný problém se stáhnutím nové aplikace, tapety nebo hry. Navštiv OVI obchod, načež jsou Tvé možnosti vybírání a zkoušení her, tapet a motivů takřka neomezené. Navíc nabízím bezplatnou službu OVI Mail, kde Ti 1 GB úložné kapacity dopomůže k uchovávání důležitých e-mailů – zapomněl jsem dodat – vše zdarma. Nebo si třeba stáhni nejnovější skladby od nejlepších světových hudebníků. Díky rychlému přístupu do OVI obchodu z výchozího displeje pro Tebe nebude žádná překážka nepřekonatelná. Pokud potřebuješ zkontrolovat počasí nebo naplánovat trasu výletu, přepni se do internetové služby OVI Maps a začni plánovat.

5 MPx fotoaparát

fotoaparat Fotografie budeš pořizovat díky 5 MPx fotoaparátu (+ autofocus) s maximálním rozlišením 2 592 x 1 944. Je jedno, jestli fotíš ve dne či v noci, a to díky přisvětlovací LED diodě. Přesto je však osvícení poněkud nekvalitní, zato dostačující. Můžeš se přepínat mezi zobrazením na šířku či výšku, takže přizpůsobíš fotografie jakékoli situaci, ve které se budeš právě nacházet. Na rozšiřitelnou paměť si můžeš uložit až 32 GB dat, a to už je velká spousta fotek a videí. Samozřejmě, budeš-li chtít, stačí párkrát kliknout a Nokia C6 nahraje Tebou vybrané fotky na sociální sítě. Na přední části telefonu mám i menší VGA kamerku sloužící pro video hovory.